Hoogtepunten uit Händels Solomon

Programma

  • Georg Friedrich Händel Hoogtepunten uit Solomon

Het Radio Filharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor brengen hoogtepunten uit Händels Solomon. In de prachtige solistencast treft u onder meer de namen van Maarten Engeltjes, Shira Patchornik en Fabio Trümpy.


Händels oratorium

Het Engelse oratorium werd een succes door een van oorsprong Duitse componist: Georg Friedrich Händel. Hij woonde en werkte vele jaren in Londen. De bisschop aldaar verbood echter theaterproducties die gebaseerd waren op bijbelverhalen, en specifiek Händels werk Esther. Dus maakte Händel er een oratorium van, zonder decor, handelingen of kostuums, en met meer koorpartijen. Het beviel hem blijkbaar: ook Solomon kreeg deze vorm. Het Radio Filharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor brengen vandaag de hoogtepunten uit dit meesterwerk. Natuurlijk ontbreekt de geliefde Aankomst van de koningin van Sheba niet, dat ook zelfstandig uitgroeide tot een klassieker.


Groot Omroepkoor en topsolisten

Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor, onder leiding van Peter Dijkstra, ontvangen in dit concert een reeks internationale topsolisten. Countertenor Maarten Engeltjes zingt de titelrol van Salomon, de koning van Israël. Dat doet hij ’rijk, helder en stralend’, aldus Bachtrack. Met grote macht komt in Salomons geval ook grote wijsheid, maakt Händels oratorium duidelijk. Sopranen Marie Lys en Shira Patchornik vertolken onder meer de twee ’moeders’ die strijden om één kind, tot Salomon dreigt het in tweeën te splijten. Ook tenor Fabio Trümpy en bas Ashley Riches maken deel uit van de prachtige cast.

Datum:
zondag 6 februari 2022
Tijd:
11:00 uur
Pauze:
Nee
Locatie:
Het Koninklijk Concertgebouw

Amsterdam
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Radio Filharmonisch Orkest
Ga naar de website
Peter Dijkstra
Dirigent, Koordirigent
Bekijk profiel
Groot Omroepkoor
Koor
Ga naar de website
Maarten Engeltjes
Countertenor, Solomon
Shira Patchornik
Sopraan, Solomon's Queen ; Second harlot
Marie Lys
Sopraan, Queen of Sheba ; First Harlot
Fabio Trümpy
Tenor, Zadok ; Attendant
Ashley Riches
Bas, A Levite

Binnenkort

zaterdag 1 maart 2025
NTR ZaterdagMatinee

Erkenning voor Florence Price

vrijdag 7 maart 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Vioolconcert van Bruch en Dvořák 8

zondag 9 maart 2025
Het Zondagochtend Concert

Dvořáks Achtste en Esther Yoo speelt Bruch en Tsjaikovski

zaterdag 22 maart 2025
NTR ZaterdagMatinee

Karina Canellakis dirigeert Janáčeks Uit een dodenhuis

donderdag 27 maart 2025
Overige series

Openbare repetities Radio Filharmonisch Orkest

vrijdag 28 maart 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

AVROTROS Filmmuziekconcert

zondag 30 maart 2025
Het Zondagochtend Concert

Filmmuziek op de zondagochtend: John Williams, Ennio Morricone en meer

zaterdag 5 april 2025
NTR ZaterdagMatinee

Nieuwe wegen met Ellen Reid en Nico Muhly

zaterdag 12 april 2025
NTR ZaterdagMatinee

Wim T. Schippers’ Egmont

vrijdag 18 april 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Goede Vrijdag: Mendelssohns Lobgesang

Volg ons op social media