Dvořáks 7de symfonie en Rossini's Fagotconcert

Programma

  • Gioacchino Rossini Ouverture La scala di seta
  • Gioacchino Rossini Concert voor fagot en orkest
  • Antonín Dvořák Zevende symfonie

De Zevende symfonie is de tegenhanger van Dvořáks Achtste: melancholischer, minder Tsjechisch en dicht tegen de muziek van Brahms aan. Bram van Sambeek laat zijn fagot virtuoos zingen in Rossini's Fagotconcert.

Dvořáks Symfonie nr. 7
De Zevende symfonie is de minst Tsjechische van al Dvořáks symfonieën. Het is de tegenhanger van Dvořáks Achtste. Waar nummer 8 opgewekt en zonnig is, ligt nummer 7 met zijn ietwat donkerder melancholie dicht tegen de muziek van Brahms aan. De invloedrijke musicoloog Donald Tovey vond dat het stuk 'samen met de vier symfonieën van Brahms en Schuberts Negende, tot de grootste en meest pure voorbeelden van de kunstvorm sinds Beethoven' beschouwd moet worden.

Van Sambeek soleert in Rossini
Bram van Sambeek is de favoriete fagottist van Nederland, dat werd al duidelijk bij de uitreiking van de Nederlandse Muziekprijs in 2009, de hoogste onderscheiding die een musicus in Nederland kan krijgen. Sindsdien is hij muzikaal alleen maar verder gegroeid. Hij nam afscheid van zijn orkestbaan bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest en besloot zich volledig te wijden aan de kamermuziek en het solospel. Dat we Rossini voornamelijk kennen als operacomponist is ook in zijn Fagotconcert te merken: Bram van Sambeek laat zijn fagot virtuoos zingen.

Datum:
zondag 28 april 2024
Tijd:
11:00 uur
Pauze:
Nee
Locatie:
Het Koninklijk Concertgebouw

Amsterdam
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Radio Filharmonisch Orkest
Ga naar de website
Dima Slobodeniouk (c) Marco Borggreve
Dima Slobodeniouk
Dirigent
Bram van Sambeek
Fagot

Binnenkort

vrijdag 22 augustus 2025
Overige series

American Night met het Radio Filharmonisch Orkest

zaterdag 13 september 2025
NTR ZaterdagMatinee

Nieuwe blik op Donizetti: Dalinda

vrijdag 19 september 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Openingsconcert: Strauss’ Ein Heldenleben

zaterdag 27 september 2025
NTR ZaterdagMatinee

Dodeneiland en een tragedie in Florence

vrijdag 3 oktober 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Peer Gynt en de Vijfde van Sibelius

zondag 5 oktober 2025
Het Zondagochtend Concert

Noordse natuurpracht met Grieg en Sibelius

zaterdag 11 oktober 2025
NTR ZaterdagMatinee

Het onsterfelijke Requiem van Duruflé

vrijdag 17 oktober 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Klassieke Top 400

zondag 19 oktober 2025
Het Zondagochtend Concert

Ravels Bolero en orkestrale verhalen

zaterdag 1 november 2025
NTR ZaterdagMatinee

La valse en andere dromen

Volg ons op social media