Wigglesworth dirigeert Mozart, Schubert en Wigglesworth

Programma

  • Brahms Eerste strijksextet
  • Karina Canellakis en Radio Filharmonisch Orkest: Mahlers Symfonie nr. 1
  • Mahlers Kindertotenlieder door Magdalena Kožená

Ryan Wigglesworth dirigeert én componeert – dat is al lange tijd geen vanzelfsprekende combinatie meer. Juist door die ‘dubbelfunctie’ is hij een misschien wel ideaal interpreet.

Maak kennis met Wigglesworths Pianoconcert!
De componist-dirigent: een combinatie die steeds zeldzamer wordt. Ryan Wigglesworth, die een decennium op de teller heeft staan bij het BBC Symphony Orchestra en ook het Radio Filharmonisch Orkest eerder naar muzikale hoogtepunten leidde, behoort binnen dat selecte kransje tot de groten. Dit seizoen brengt de maestro zijn sfeervolle en zinderende Pianoconcert voor het eerst naar Nederland.

Mozart deelt ‘opstoot’ uit
Wigglesworths verfijnde orkestratie, gevarieerde textuur en het boeiende spel met motieven wordt gereflecteerd in het werk van twee historische toondichters-met-baton. Schuberts Mis in Es vormt de kroon op zijn rijpe vocale oeuvre en etaleert zijn volmaakte beheersing in het schrijven voor koor in een eindeloze stroom melodische ideeën, rijke harmonieën, indrukwekkend contrapunt en een symfonische constructie die staat als een huis. Niet minder krachtig is de uppercut die Mozart uitdeelt met het Kyrie KV 341: een enigmatische compositie waarvan de ontstaansgeschiedenis en authenticiteit ter discussie staan, maar de uitmuntende kwaliteit zich boven elk debat verheft.

Datum:
dinsdag 8 juli 2025
Tijd:
14:15 uur
Pauze:
Nee
Locatie:
Grote Zaal

Uitvoerenden

Ryan Wigglesworth
Dirigent, Piano

Binnenkort

vrijdag 22 augustus 2025
Overige series

American Night met het Radio Filharmonisch Orkest

zaterdag 13 september 2025
NTR ZaterdagMatinee

Nieuwe blik op Donizetti: Dalinda

vrijdag 19 september 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Openingsconcert: Strauss’ Ein Heldenleben

zaterdag 27 september 2025
NTR ZaterdagMatinee

Dodeneiland en een tragedie in Florence

vrijdag 3 oktober 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Peer Gynt en de Vijfde van Sibelius

zondag 5 oktober 2025
Het Zondagochtend Concert

Noordse natuurpracht met Grieg en Sibelius

zaterdag 11 oktober 2025
NTR ZaterdagMatinee

Het onsterfelijke Requiem van Duruflé

vrijdag 17 oktober 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Klassieke Top 400

zondag 19 oktober 2025
Het Zondagochtend Concert

Ravels Bolero en orkestrale verhalen

zaterdag 1 november 2025
NTR ZaterdagMatinee

La valse en andere dromen

Volg ons op social media