Greenwood x Strootman: solo gitaar en solo viool

Programma

  • Bryce Dessner Garcia Counterpoint
  • Aart Strootman Vioolconcert
  • Steve Reich / Bryce Dessner Electric counterpoint
  • Jonny Greenwood Horror vacui

Steve Reich, Bryce Dessner en nieuwe werken van Aart Strootman en Jonny Greenwood, stilistisch grensoverschrijdend… André de Ridder dirigeert het Radio Filharmonisch Orkest.

Ritueel voor viool en 68 strijkers

Alternatieve pop/rock en modern klassiek zijn steeds meer naar elkaar toe gegroeid. Eigenlijk begon dat al met de minimal music van Steve Reich en zijn geestverwanten, in de jaren zestig. Gitarist en componist Aart Strootman tekent voor de uitvoering van Steve Reichs Electric Counterpoint, gecomponeerd eind jaren 80. Van Radiohead-gitarist Jonny Greenwood gaat de overweldigende compositie Horror vacui. Het is een bijna ritueel aandoend stuk voor viool en 68 strijkers, waarbij de musici heel wat meer te doen krijgen dan strijken. Dit is muziek voor de oren en de ogen, uiteraard met de duistere ondertonen die je van een Radiohead-hoofd mag verwachten.

Pop, minimal, folk, barok, avant-garde

Ook Bryce Dessner put uit een grote muzikale vijver. Behalve rockgitarist is hij componist van veelstijlige stukken. Popinvloeden en de voor een Amerikaan bijna vanzelfsprekende hints naar minimal music combineert hij met folk, snufjes barok en avant-garde. Een fraai voorbeeld is Garcia Counterpoint, waarin Aart Strootman soleert op elektrische gitaar. Ook Strootman, doorkneed in experimentele pop én minimal music, brengt op zijn beurt eigen werk mee, speciaal in opdracht voor de ZaterdagMatinee en het Radio Filharmonisch gecomponeerd.


Datum:
zaterdag 16 mei 2026
Tijd:
14:15 uur
Pauze:
Ja, inclusief pauze
Locatie:
Het Koninklijk Concertgebouw

Amsterdam
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Radio Filharmonisch Orkest
Ga naar de website
André de Ridder
Dirigent
Aart Strootman
Gitaar
Diamanda Dramm
Viool
Daniel Pioro
Viool

Binnenkort

zondag 9 november 2025
Het Zondagochtend Concert

Brahms’ Symfonie nr. 2 en Beethoven onder leiding van Dima Slobodeniouk

zaterdag 15 november 2025
NTR ZaterdagMatinee

Britse muziek: van requiem tot pastorale

donderdag 20 november 2025
Overige series

Pieces of Tomorrow – Shostakovich 5

vrijdag 21 november 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Karina Canellakis dirigeert Sjostakovitsj 5

zaterdag 29 november 2025
NTR ZaterdagMatinee

Messiaens overrompelende Turangalîla

zaterdag 13 december 2025
NTR ZaterdagMatinee

Stéphane Denève brengt Gounods originele Faust

vrijdag 19 december 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

AVROTROS Kerstconcert: L’enfance du Christ

vrijdag 9 januari 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

Radio Filharmonisch Orkest met Beethoven 8

zondag 11 januari 2026
Het Zondagochtend Concert

Isabelle Faust speelt Schumanns expressieve Vioolconcert

zaterdag 17 januari 2026
NTR ZaterdagMatinee

Mahler 5 door Karina Canellakis

Volg ons op social media